Aktualność

18
lipca 2019

Spędzasz lato na Kaszubach Północnych? To znaczy, że masz wszystko – piękną przyrodę, plaże, jeziora, a dodatkowo bogatą ofertę kulturalną i artystyczną.

 

Lipiec w Rumi otworzył genialny występ Beaty Kozidrak, która wykonała swoje największe przeboje z towarzyszeniem orkiestry i chóru. 20 lipca w Parku Starowiejskim odbędzie się pokaz światła, dźwięku oraz efektów specjalnych. Podświetlone drzewa, staw i okoliczne budynki będą stanowiły tło dla teatru ognia oraz pokazów laserowych wieńczących wieczór. W ostatni weekend lipca, 27 i 28 lipca, do Rumi zjadą food tracki, które oferować będą przekąski z różnych stron świata. A sobotni wieczór zakończy występ DJ-a o pseudonimie C-Bool.

 

Puck oferuje w lipcu bezpłatne spacery po mieście z przewodnikiem, zajęcia nordic walking, w każdy piątek koncerty Orkiestry Promenadowej. Lato w Pucku oficjalnie zainauguruje, 19-20 lipca, Lato z Radiem. Będzie można posłuchać Kapeli ze Wsi Warszawa, Warszawskiego Combo Tanecznego, Sławka Uniatowskiego, Kasi Kowalskiej i Darii Zawiałow. 27 lipca do Pucka zawita inna gwiazda – Ania Wyszkoni. Oprócz tego dla miłośników sportów Puck przygotował mistrzostwa w siatkówce plażowej, zawody na skateparku, zawody w windsurfingu i żeglarskie.

 

Wejherowo zaprasza do Parku Miejskiego na zajęcia fitness, zumby i jogi. Oprócz tego dla dzieci przygotowano spacery edukacyjne z przewodnikiem, który omówi roślinność parku i zapozna z jego mieszkańcami. Dorośli mogą skorzystać z bezpłatnej oferty zwiedzania miasta oraz Kalwarii Wejherowskiej z przewodnikiem. Dla zwiedzających w okresie letnim dostępny jest również zabytkowy ratusz miejski wraz z nową multimedialną salą historyczną. 28 lipca w Wejherowie podczas Wejogrania będzie można posłuchać Sylwii Grzeszczak, a także obejrzeć pokazy siłaczy Strong Man.

 

W Gdyni 17 lipca rozpoczyna się festiwal kultur świata Globaltica. W programie jak zawsze najciekawsza muzyka świata, warsztaty, pyszne jedzenie, spotkania z literaturą podróżniczą i teatrem dla najmłodszych. 19 lipca na Skwerze Kościuszki zagości Nadmorski Plener Czytelniczy. Będzie to okazja do spotkania z ulubionymi pisarzami oraz zapoznania się z ofertą oficyn wydawniczych. W wielu dzielnicach Gdyni latem mieszkańcy będą mogli oglądać filmy w kinie plenerowym. 24 lipca rozpoczyna się Ladies’ Jazz Festival, który co roku zaprasza gwiazdy kobiecego jazzu. W tym roku na festiwalu zaśpiewają Angelique Kidjo, Beth Hart, Madeleine Peyroux, Luisa Sobral, Krystyna Stańko, Nouvelle Vague, Adela Konop.